Przeniosłem bloga na Astro

(zaktualizowane )

To jest wpis z serii 1 sukces dziennie.

W tej serii publikuję codziennie jeden sukces, który osiągnąłem poprzedniego dnia. To praktyczna implementacja podejścia z książki Show Your Work!

Codziennie zapisuję swoje postępy w SlowTracker – aplikacji do zapisywania sukcesów. Następnego dnia rano wybieram jeden lub kilka i tworzę z nich krótki post.

TLDR: Ostatnio zaczęło mnie bardzo uwierać synchronizowanie Obsidian z moim blogiem na WordPressie. Postawiłem bloga na Astro, a do tego udało mi się znaleźć sposób na zintegrowanie Obsidian, więc mogę publikować w bardzo łatwy sposób treści teraz.

W Obisidianie mam świetne linkowanie i łatwą edycję treści. Przerzucanie moich wpisów do WordPressa jest uciążliwe.

Astro mignęło mi kilka razy jako dobry silnik SSG. Ostatnio Marek Olczyk-Brzeziński zaprezentował swojego bloga właśnie na nim i zainspirował mnie, aby pomyśleć nad migracją.

Najważniejsze jednak było dla mnie łatwe zintegrowanie tego z Obsidian. I udało się! No… może nie tak super łatwo. Przetestowałem remark-wiki-link, ale nie chciało mi to działać.

Za to znalazłem dobrą alternatywę.

Uwaga! Jest to wczesna wersja, dokumentacja jest słaba i autor ostrzega, że mogą być breaking changes. Nie polecam tego osobom, które nie kodują, albo nie mają kodera JS pod ręką.

Jeśli chcesz, możesz skorzystać z repozytorium mojego digital garden.

Zapisz się do mojego newslettera

Wszystkie najnowsze posty i projekty dostarczane bezpośrednio do Twojej skrzynki e-mail.