Udostępnianie sukcesów w SlowTracker: rozterki UXowe

(zaktualizowane )

To jest wpis z serii 1 sukces dziennie.

W tej serii publikuję codziennie jeden sukces, który osiągnąłem poprzedniego dnia. To praktyczna implementacja podejścia z książki Show Your Work!

Codziennie zapisuję swoje postępy w SlowTracker – aplikacji do zapisywania sukcesów. Następnego dnia rano wybieram jeden lub kilka i tworzę z nich krótki post.

Zrobiłem wstępnie udostępnianie winów w SlowTracker. Jeszcze nie włączyłem tej funkcji. Zastanawiam się nad interfejsem, bo ta jedna funkcja pociąga za sobą kilka innych.

Póki co zrobiłem udostępnianie na zasadzie niepublicznego linku: tylko osoba, która w taki link kliknie, może zobaczyć wpis. Jeśli użytkownik chciałby zrobić opisany sukces zupełnie publicznym, to musiałby w wyskakującym automatycznie modalu zmienić widoczność.

W modalu chciałbym też ostatecznie wstawić linki do social media, aby ułatwić udostępnianie.

Ponadto, po wejściu na udostępniony link widać tylko pojedynczy sukces. Nie ma żadnej akcji do wykonania. Nie można wejść na profil użytkownika, który opublikował ten wpis. Nie można sukcesu polubić, skomentować ani udostępnić dalej.

Dylemat brzmi: wypuścić tak, jak jest, czy jednak popracować nad publicznym profilem i/lub udostępnianiem na social media?

Zapisz się do mojego newslettera

Wszystkie najnowsze posty i projekty dostarczane bezpośrednio do Twojej skrzynki e-mail.