Jak dodawać zadania do Remember The Milk za pomocą SpeechZap?
To jest wpis z serii 1 sukces dziennie.
W tej serii publikuję codziennie jeden sukces, który osiągnąłem poprzedniego dnia. To praktyczna implementacja podejścia z książki Show Your Work!
Codziennie zapisuję swoje postępy w SlowTracker – aplikacji do zapisywania sukcesów. Następnego dnia rano wybieram jeden lub kilka i tworzę z nich krótki post.
Zintegrowałem Zapierem ↗ w kilka minut SpeechZap i aplikację do zarządzania zadaniami Remember The Milk ↗, pomimo, że RTM dopiero w wersji Pro umożliwia integrację z Zapierem i dostęp do API. Wystarczyło wysłać maila na specjalny adres.
Za chwilę pokażę Ci krok po kroku jak to zrobiłem.
Dlaczego takie narzędzia?
W moim systemie do zarządzania zadaniami RTM służy często jako skrzynka odbiorcza (inbox): tam wpadają rzeczy, z którymi jeszcze nie wiem co zrobić, ale nie chciałbym, żeby mi uciekły.
Z kolei często takie rzeczy przychodzą mi do głowy wtedy, kiedy nie mogę ich zanotować lub jest to nieporęczne: na spacerze (chcę patrzeć na las, chmury, rzekę i góry, a nie w telefon) lub podczas jazdy samochodem (nie chcę zabić siebie ani kogoś).
Dlatego zadania nagrywam na dyktafonie SpeechZap. Jednak tych nagrań nie przeglądam tak często jak RTM, maila czy codziennej notatki w Obsidian.
Mógłbym uruchomić integrację w SpeechZap w podobny sposób, w jaki integrowałem Obsidian. Niestety, w wersji bezpłatnej RTM nie ma integracji z Zapierem.
Ma jednak inną świetną funkcję, z której można skorzystać: zadania dodawane przez email.
Jak zintegrować SpeechZap i Remember The Milk - krok po kroku
-
Przejdź do swojego konta Remember The Milk - na komputerze (na mobilce nie znalazłem tego).
-
Przejdź do strony Ustawienia (w prawym górnym rogu), sekcja Email tasks ↗ i skopiuj pierwszy email.
-
Utwórz w Zapier (lub Make) nowy zap z webhookiem i wysyłką emaili, np. przez Gmail.
-
Pobierz adres webhooka i dodaj go w SpeechZap w zakładce Akcje ↗ (nazwij np. RTM)
-
Nagraj testową notatkę, zrób transkrypcję i wywołaj akcję RTM, aby wysłać dane na webhook w Zapierze.
-
W Zapierze w kroku 2. z wysyłką emaili, podaj skopiowany z RTM adres email oraz subject i body, podając tam treść transkrypcji lub inne dane.
I to w zasadzie wszystko.
Jeśli chcesz, możesz też od razu ustawić różne opcje w zadaniach, jak np. lista, tagi, priorytet, itd. Informacje na ten temat znajdziesz w dokumentacji Remember The Milk for Email ↗.
Jeszcze podpowiedź na koniec: jeśli wolisz, możesz wysyłać maile do siebie i wykorzystywać swoją skrzynkę pocztową jako inbox zadań. Czasem też tak robię. Wystarczy wysłać wtedy na swój adres email.
Zazwyczaj, aby uniknąć kłopotów z dostarczaniem w niektórych programach i móc to dalej automatyzować (np. zrobić filtry w Gmail), dodaję do adresu email jeszcze specjalny dopisek, np. zamiast michal@kukla.tech
wysyłam na michal+self@kukla.tech
. Wtedy email trafia do skrzynki głównej: michal@kukla.tech
.
Przydaje się to też do testowania aplikacji, żeby nie trzeba było zakładać wielu kont pocztowych.
Potrzebujesz pomocy w zautomatyzowaniu swojego procesu?
Skontaktuj się ze mną, a z przyjemnością pomogę Ci w stworzeniu odpowiedniego rozwiązania.