Jak utworzyć wpis w WordPress na podstawie transkrypcji bezpośrednio z dyktafonu SpeechZap?

To jest wpis z serii 1 sukces dziennie.

W tej serii publikuję codziennie jeden sukces, który osiągnąłem poprzedniego dnia. To praktyczna implementacja podejścia z książki Show Your Work!

Codziennie zapisuję swoje postępy w SlowTracker – aplikacji do zapisywania sukcesów. Następnego dnia rano wybieram jeden lub kilka i tworzę z nich krótki post.

Dzisiaj pokażę w jaki sposób zintegrować dyktafon SpeechZap, aby transkrypcje trafiały bezpośrednio do WordPressa jako robocze wersje wpisów, wstępnie przeredagowane i ze świetną interpunkcją.

Do integracji wykorzystamy Make.com, który w bezpłatnej wersji jest dla nas bardziej przydatny niż Zapier.

Będziemy potrzebować:

  1. Zainstalowanego WordPressa
  2. Konto w Make.com
  3. Aplikację SpeechZap z ustawionym własnym kluczem AssemblyAI lub wykupioną subskrypcją.

Instrukcje wideo

Instrukcje opisowe

Na początek wejdziemy do Make.com i utworzymy nowy scenariusz. Pierwszym modułem, który wywoła nasze akcje, będzie Custom Webhook. Po stworzeniu kopiujemy adres webhooka, np. https://hook.eu1.make.com/imm5pc7v2mr1knt9k5ee24nibbhwv5mt

Teraz musimy dodać go do SpeechZap w zakładce Akcje, utworzyć testową transkrypcję i wysłać ją na tę akcję.

Wracamy do Make i dodajemy kolejny moduł o nazwie WordPress Create a Post. Musimy stworzyć nowe połączenie z WordPressem. W polu Wordpress REST API base url podajemy adres naszego bloga i na końcu dopisujemy /wp-json/.

Jeśli przykładowo adres to https://wp.speechzap.com, to wpisujemy w tym polu https://wp.speechzap.com/wp-json/

Zanim zapiszemy, przechodzimy do naszego WordPressa i dodajemy nową wtyczkę o nazwie Make Connector. Po zainstalowaniu musimy wejść w menu na dole w link Make skopiować klucz API. Wklejamy go do trzeciego pola w naszej integracji Make i zapisujemy.

Teraz potrzebujemy podać tytuł (title). Po kliknięciu w pole wybieramy opcję 1. name. W content wybieramy transcription -> transcriptionModelResponse -> text.

W type wybieramy czy ma to być wpis, czy strona. Pozostałe pola możemy wypełnić wg naszego uznania.

Zapisujemy scenariusz i uruchamiamy. Możemy dla testu kliknąć w prawym dolnym rogu w Run once i wykonać ponownie w SpeechZap akcję wysłania do WordPressa. Sprawdźmy czy zadziała.

Podsumowanie

Prawda, że proste?

To dopiero początek, bo w dobie łatwego dostępu do sztucznej inteligencji możemy tę wstępną treść automatycznie przeredagować, wyciągnąć tagi, kategorię, dodać linki do innych treści i wiele, wiele innych.

Powodzenia w automatyzacjach!

Potrzebujesz pomocy w zautomatyzowaniu swojego procesu?

Skontaktuj się ze mną, a z przyjemnością pomogę Ci w stworzeniu odpowiedniego rozwiązania.

Dołącz do 500+ subskrybentów i bądź na bieżąco! 🚀

Wszystkie najnowsze posty i projekty, pogrupowane tematycznie i dostarczane bezpośrednio do Twojej skrzynki e-mail w każdy wtorek. Bez spamu, obiecuję! 🙌